User:Zhordyn/Sandbox: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
|||
| Line 349: | Line 349: | ||
!class="sortable"| Long Style | !class="sortable"| Long Style | ||
!Appearance | !Appearance | ||
|- | |||
|'''Bang: Left''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Bang: Right''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Two Bangs: Long''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Two Bangs: Short''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Bangs: Flat''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Bangs: Flat Shorter''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Bangs: Long Wavy''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Bangs: Short Wavy''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Bangs: Sides''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Bangs: Mysterious''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''V-Bangs''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Bedhead''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Breezy''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Breezy: Faded''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Disheveled''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Double-Part''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Draped''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Dreadlocks''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Dreadlocks: Alternating''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Fabio''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Glammetal''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Glammetal: Faded''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Hairmetal''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Hairmetal: Faded''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Half-Shaved: Left''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Half-Shaved: Long''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Half-Shaved: Right''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Bang: Streak Right''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Bang: Streak Left''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Kingmetal''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Long and Froofy''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Lionsmane''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Lionsmane: Faded''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Pinion''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Long Braid''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Loose Long Braid''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Loose Long Braid: Twin Color''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Loose Long Braid Over Shoulder''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Long Flip''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Waves''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Waves: Faded''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Waves: Split''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Pulled Back''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Ripley''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Ripley: Faded''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Sage''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Scraggly''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Shoulder Drape''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Shoulder-Length''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Shoulder-Length Mess''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Smooth Waves''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Smooth Waves: Faded''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Smooth Waves: Split''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Mermaid''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Mermaid: Faded''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Mid-Back Length''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Mid-Length Curl''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Very Long''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Violet''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Violet: Faded''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Violet: Split''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Willow''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Willow: Faded''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Himecut''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Wild Bedhead''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Long Straight''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Choppy Long''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Sway''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Long Poofy''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Royal Curls''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Med Curls''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Poofy Wave''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Longer Curls''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Wild Wave''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Curly Twists''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Straightened shoulder-length''' | |||
| | |||
|- | |||
|'''Symmetrical Bob''' | |||
| | |||
|- | |- | ||
Revision as of 20:29, 25 September 2025
Short
| Short Style | Appearance |
|---|---|
| Afro | |
| Afro: Faded | |
| Afro: Left Half | |
| Afro: Right Half | |
| Afro: Top | |
| Afro: Middle Band | |
| Afro: Bottom | |
| Afro: Left Side | |
| Afro: Right Side | |
| Afro: Center Streak | |
| Afro: NE Corner | |
| Afro: NW Corner | |
| Afro: SE Corner | |
| Afro: SW Corner | |
| Afro: Tall Stripes | |
| Afro: Long Stripes | |
| Balding | |
| Bangs | |
| Bieber | |
| Bloom | |
| Bobcut | |
| Bobcut Alt | |
| Bowl Cut | |
| Buzzcut | |
| Clown | |
| Clown: Top | |
| Clown: Middle Band | |
| Clown: Bottom | |
| Combed | |
| Combed Bob | |
| Choppy Short | |
| Einstein | |
| Einstein: Alternating | |
| Emo | |
| Emo: Highlight | |
| Flat Top | |
| Flick | |
| Flick: Faded | |
| Flick: Split | |
| Floof | |
| Ignite | |
| Ignite: Shaved | |
| Hair Streak | |
| Mohawk | |
| Mohawk: Fade from End | |
| Mohawk: Fade from Root | |
| Mohawk: Stripes | |
| Mysterious | |
| Mullet | |
| Suave Mullet | |
| Parted Hair | |
| Pompadour | |
| Pompadour: Greaser Shine | |
| Scruffy | |
| Shaved Head | |
| Punky Flip | |
| Sparks | |
| Spiky | |
| Subtle Spiky | |
| Temsik | |
| Tonsure | |
| Trimmed | |
| Tulip | |
| Visual | |
| Combed Front | |
| Bangs: Combed Front | |
| Combed Front Short | |
| Bangs: Combed Front Short | |
| Long Front | |
| Bangs: Long Front | |
| Salty | |
| Wolfcut | |
| Brushed | |
| Walnut | |
| Mop | |
| Acorn | |
| Curtain | |
| Scott | |
| Curly Bob | |
| Curly Bob: Faded | |
| Charming | |
| Spoon | |
| Bangs: Spoon | |
| Messy Waves | |
| Messy Waves: Split | |
| Blunt Bob | |
| Jelly | |
| Cockatiel | |
| Combed Fringe | |
| Slicked Back | |
| Asymmetrical Bob | |
| Side-Part Curls | |
| Messy Fringe | |
| Aristocrat | |
| Brushed Bob | |
| Short Shag | |
| Luxurious Bob | |
| Wavy Front | |
| Poofy Bob | |
| Short Dreads | |
| Shaggy | |
| Bangs: Cockatiel | |
| Bangs: Combed Fringe | |
| Bangs: Eye cover | |
| Bangs: Wavy | |
| Bangs: Tied | |
| Bangs: Tied Long | |
| Bangs: Blunt Side | |
| Bangs: Emo | |
| Bangs: Lopsided | |
| Bangs: Curtain |
Long
| Long Style | Appearance |
|---|---|
| Bang: Left | |
| Bang: Right | |
| Two Bangs: Long | |
| Two Bangs: Short | |
| Bangs: Flat | |
| Bangs: Flat Shorter | |
| Bangs: Long Wavy | |
| Bangs: Short Wavy | |
| Bangs: Sides | |
| Bangs: Mysterious | |
| V-Bangs | |
| Bedhead | |
| Breezy | |
| Breezy: Faded | |
| Disheveled | |
| Double-Part | |
| Draped | |
| Dreadlocks | |
| Dreadlocks: Alternating | |
| Fabio | |
| Glammetal | |
| Glammetal: Faded | |
| Hairmetal | |
| Hairmetal: Faded | |
| Half-Shaved: Left | |
| Half-Shaved: Long | |
| Half-Shaved: Right | |
| Bang: Streak Right | |
| Bang: Streak Left | |
| Kingmetal | |
| Long and Froofy | |
| Lionsmane | |
| Lionsmane: Faded | |
| Pinion | |
| Long Braid | |
| Loose Long Braid | |
| Loose Long Braid: Twin Color | |
| Loose Long Braid Over Shoulder | |
| Long Flip | |
| Waves | |
| Waves: Faded | |
| Waves: Split | |
| Pulled Back | |
| Ripley | |
| Ripley: Faded | |
| Sage | |
| Scraggly | |
| Shoulder Drape | |
| Shoulder-Length | |
| Shoulder-Length Mess | |
| Smooth Waves | |
| Smooth Waves: Faded | |
| Smooth Waves: Split | |
| Mermaid | |
| Mermaid: Faded | |
| Mid-Back Length | |
| Mid-Length Curl | |
| Very Long | |
| Violet | |
| Violet: Faded | |
| Violet: Split | |
| Willow | |
| Willow: Faded | |
| Himecut | |
| Wild Bedhead | |
| Long Straight | |
| Choppy Long | |
| Sway | |
| Long Poofy | |
| Royal Curls | |
| Med Curls | |
| Poofy Wave | |
| Longer Curls | |
| Wild Wave | |
| Curly Twists | |
| Straightened shoulder-length | |
| Symmetrical Bob |
Hairup
| Hairup Style | Appearance |
|---|
Gimmick
| Gimmick Style | Appearance |
|---|
Moustache
| Moustache Style | Appearance |
|---|
Beard
| Beard Style | Appearance |
|---|
Sideburns
| Sideburns Style | Appearance |
|---|
Misc
| Misc Style | Appearance |
|---|
| Style | Appearance |
|---|---|
| Afro | |
| Afro: Faded | |
| Afro: Left half | |
| Choppy Long |
|
